Workshop on Autism Spectrum Disorders
Roll of Honor

Class of 2017

Instructors: James McPartland, Sergiu Pasca, Jeremy Veenstra-Vander Wheele
Assistant: Scott Jackson
Students: Diego Bohorquez, Gonzalo Cancino, Rachael Davis, Ahmed Eltokhi, Roopashri Holehonnur Sudarshanprasad, Annamarie Huttunen, Zsofia Kovacs-Balint, Xiatao Li, Kathryn Lord, Galen Missig, Elixa Nabel, Nonye Nwosu, Mahdi Pakdaman Naeini, Kathryn Post, Gideon Sarpong, Gil Sharon, Ashitha Siddappa Niranjana Murthy, nadiya Sosonkina, Chelsea Sullivan. Vedakumar Tatavarty, David Tora, Smita Yadav

Class of 2015

Instructors: Gordon Fishell, Daniel Geschwind, James McPartland, Sarah Spence, Jeremy Veenstra-Vander Wheele
Assistant: Maria Lazaro
Students: Paul Avillach, Karen Chenausky, Katrina Choe, Alessandro Crippa, Michelle Failla, Oakleigh Folkes, Xian Gao, Marcus Ghosh, Cynthia He, Haruki Higashimori, Olessia Jouravlev, Nadia Kazlauskas, Mikhail Kislin, Robert Kozol, Maria Mody, Rebecca Muhle, Bruno Pinto, James Rehg, Sebastian Scharf, Kelly Steele, Jifang Tao, Daniel Tylee


Class of 2013

Instructors: Daniel Geschwind, Pat Levitt, Sarah Spence
Assistant: Neelroop Parikshak
Students: Lior Brimberg, Audrey Brumback, Emma Burrows, April Boin Choi, Debra Karhson, Sally Kim, Mehreen Kouser, Hye Young Lee, April Levin, Mélanie Makhlouf, Amir Miodovnik, Xavier Morin Duchesne, Michael Sidorov, Haley Speed, Vivek Swarup, Shu Yau, Arlette Zermeño

Class of 2011

Instructors:  Daniel Geschwind, Pat Levitt, Sarah Spence
Assistant: Kimberly Aldinger
Students: Cem Atbasoglu, Simge Aykan, M. Ali Bangash, Tildon Belgard, M. Paulina Carullo, Courtney Glavis-Bloom, Ilanit Gordon, Michael Grubb, Jae-Yoon Jung, Jocelyn Lippman Bell, Xiaoxi Liu, Luciana Lucchina, Kevin McEvoy, Sunil Mehta, Nobuhiro Nakai, Armin Raznahan, Gnakub Soke

Class of 2009

Instructors: Daniel Geschwind, Pat Levitt, Sarah Spence
Assistant: Brent Bill
Students:Dorit Ben Shalom, Vivian Ciaramitaro, Anna-Maria D'Cruz, Gianluca Esposito, Chiara Fiorentini, Hala Harony, Suma Jacob, Patrick Johnston, Helena Kilpinen, Olga Lopatina, Jennifer Lowe, Felicity Millman, Lindsay Oberman, Cherie Percaccio, Jeffrey Rudie, Rosaysela Santos, Andrew Stanfield, Lane Strathearn, Ellie Wilson, Jami Zaki, Janneke Zinkstok

Class of 2011

Instructors: Daniel Geschwind, Pat Levitt, Sarah Spence
Assistant: Jer-ming Chia,Ed Lee, Dave Messina, , Eric Ross, Shawn Rynearson, Ashley Wolf
Students: Rick Addante, Kimberly Aldinger, Alejandra Alonso, Robert Arp, Anjali Bhatara, Brent Bill, Katherine Bowers, Kimberly Carpenter, Leanne Chukoskie, Joseph Cubells, Ilan  Dinstein, Jin Duo, Elen Gjevik, Laura Herzing, Ellen Hoffman, Ravinesh Kumar, Rhoshel Lenroot, Jonathon Maffie, Sergiu Pasca, Christa Payne, Karola Rehnström, Stephen Smith, Jamie Walker